'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Vaaz Edebiyatında Hadisler

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Hz. Peygamber’den günümüze, müminlere; doğru ve yanlışı hatırlatan, kalpleri yumuşatan vaaz ve nasihatte bulunulmuştur. Hatta zamanla vaizlik bir meslek dalı haline gelmiştir. Vaaz etme işini kolaylaştırmak, düzenli hale getirmek ve vaizlere yardımcı olmak maksadıyla birçok eser telif edilmiştir. Vaaz kitaplarında kullanılan en önemli malzeme şüphesiz Kur’an âyetleridir. İkinci sırada ise Peygamberimizin sözleri yer alır.

Müslüman halkımızın ve özellikle cami cemaatinin eğitimi ve bilgilendirilmesi konusunda çok büyük bir fonksiyon icra eden vaaz edebiyatındaki hadislerin ciddi bir incelemeye tâbi tutulması, sahih olanların tespit edilip sahih olmayanların ortaya konulması son derece önemli bir çalışma konusudur. Bu çalışmada, âyetlerden sonra tesiri en güçlü malzeme olan hadisler tetkik konusu yapılmıştır. Ele alınan hadisler vaaz kitaplarından tespit edilmiş, bu hadislerin tahrici yapılarak sıhhat durumları ortaya konmuş; sahih, zayıf ve uydurma olanları belirlenmiştir. Ele alınan hadisler alfabetik olarak tasnif edilmiş, eserde mümkün olduğu kadar çok sayıda hadise yer verilmiştir.

Ürün Adı: Vaaz Edebiyatında Hadisler
Ürün Kodu: 9786257205948
Yazar: Mahmut Yeşil
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 310
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...