'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Türk Dili Temel Kitabı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Türk Dili Temel Kitabı geniş okuyucu kitlesi için yazılmıştır. Bu bakımdan esere “Herkes İçin Türk Dili” adı da verilmiştir.
Kitap dört bölümdür. Birinci bölümde Türkçenin kolları ve yayılma alanları anlatılmıştır. Dünyanın neresinde hangi Türkler yaşıyorsa, nüfuslarıyla birlikte bu bölümde verilmiştir. Bölüm sonunda bütün dünyadaki Türklerin toplam nüfusları hakkında karşılaştırmalı bilgiler de yer almaktadır.
İkinci bölüm, “Türk Dilinin Tarihî Gelişimi” adını taşımaktadır. Başlangıçtan bugüne uzanan çizgide başlıca dönemler, eserler ve isimler bu bölümde tanıtılmıştır.
Üçüncü bölümde Türkçenin dil özellikleri ele alınmıştır. Olabilecek en kısa biçimde ve yoğunlaştırılmış olarak Türkçenin ses ve biçim özellikleri bu bölümde gösterilmiştir.
Dördüncü bölüm “Türkçenin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri” başlığını taşımaktadır. Bölümde dört açıdan Türkçenin dünya dilleri arasındaki yeri gösterilmiştir: Köken, yapı, nüfus ve tarihîlik. Böylece halk arasında çok merak edilen bazı sorulara doğru cevaplar verilmiştir.
Elinizdeki eserin bir özelliği de halka dönük olmakla birlikte akademik titizlikten taviz verilmemesidir.
Ercilasun Hoca’nın; Türk dilinin en temel konularını, kaynaklarıyla, en son bilgi ve değerlendirmelerle, sade ve anlaşılır bir dille, mümkün olduğunca kısa ve özlü bir şekilde ele aldığı eserin herkese ve özellikle öğrencilere faydalı olması dileğiyle.


Ürün Adı: Türk Dili Temel Kitabı
Ürün Kodu: 9786258274387
Yazar: Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun
Basım Yılı: 2023
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 176
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...