'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Toplumsal Değişme ve Din

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Dinin sosyal boyutunun, sosyal, siyasal, ekonomik vb sistemler üzerindeki etkilerinin, toplumda önemli değişimlerin meydana gelmesinde dinin rolünün, bizzat toplumun değişiminin gerçekleşmesinde dinin işlevsel durumunun, bizzat dinin değişiminin, dini grup veya hareketlerin oluşum ve değişiminin vb anlaşılabilmesi için toplumsal değişimle dinin karşılıklı ilişkilerinin incelenip anlaşılması zorunululuk arz etmektedir.

Bu kitapta, din ve sosyal değişim ilişkilerinin karşılıklılığı esasından hareket edilmektedir. Tabii ki din ve sosyal değişimi ele alan bir çalışmanın, sadece dinin sosoyal değişim üzerindeki etkilerini değil, sosyal değişimin din üzerindeki etkilerini de incelemesi gerekir. Kuşkusuz din, toplumun bir ürünü değil, ama her zaman bağımsız değişken de değildir; zira sonuçta din, toplum tarafından benimsenen ve yaşanan bir fenomen olduğuna göre toplumdan da etkilenmektedir. Bu çerçevede evrimci, pozitivist yaklaşımların din-toplumsal değişme ilişkilerinden bahsederken, daha ziyade toplumu ve toplumsal değişimi baz alarak ''Toplumsal değişim dini nasıl etkiliyor?'' sorusunu sorduklarını ve ona göre hareket ettiklerine işaret etmek gerekmektedir. Halbuki bu sorunun yanında bir de ''Acaba din sosyal değişimi nasıl etkilemektedir?'' sorusunu sormak gerekir.Ürün Adı: Toplumsal Değişme ve Din
Ürün Kodu: 9789755743554
Yazar: Ejder Okumuş
Basım Yılı: 2012
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 239
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...