'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Tarihsel ve Aktüel Boyutlarıyla Gadir-i Hum

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Geçmişten günümüze İslâm toplumunun en önemli tartışma konularından biri imâmettir. İmâmiyye Şîası’na göre Müslümanların din ve dünya işlerinin idaresi kişilerin tercihlerine bırakılmamış, ayet ve hadislerle takdir edilmiştir. Bu bağlamda Hz. Peygamber’den sonra onun yerine geçecek ismin Hz. Ali olduğu iddia edilmiş, bunun en önemli delili olarak ise Hz. Peygamber’in vefatından kısa bir süre önce vuku bulan Gadîr-i Hum hadisesi gösterilmiştir. Ehl-i sünnet ise Şîa’nın bu iddiasına karşı çıkmış ve Hz. Ali’nin imâmete/hilâfete böyle bir tayininin söz konusu olmadığını belirtmiştir.
Gadîr-i Hum konusundaki bütün tartışmalara rağmen Şiî bir hanedan olan Büveyhîler kendi yönetimleri döneminde söz konusu günü “bayram” ilan etmiş ve bugünü, özel bazı etkinliklerle kutlamışlardır. Ülkemizde de bugüne önem atfeden bazı topluluklar, sair zamanlardan farklı olarak icra ettikleri çeşitli etkinliklerle Gadîr-i Hum’u kutlamaktadırlar.

Bu kitapta Gadîr-i Hum konusu, tarihî ve aktüel boyutlarıyla detaylı bir şekilde ele alınmaktadır.


Ürün Adı: Tarihsel ve Aktüel Boyutlarıyla Gadir-i Hum
Ürün Kodu: 9786257672177
Yazar: Mehmet Nur Akdoğan
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 177
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...