'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Şia Tefsirinde İsrailiyat

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İsrâiliyat’ın Arap kültürüne girmesi, Ehl-i kitab’ın Arap yarımadasına yerleşmesi ve Araplarla kurdukları münasebetlerle başlatılmaktadır. Hz. Peygamber’den sonra İsrâiliyat’ın Arap kültürüne geçmesinin hız kazandığı ve sahâbe döneminden itibaren artarak devam ettiği bilinmektedir. Zamanla diğer kültürlerden İslâm kültürüne geçmiş tüm bilgiler için kullanılan İsrâiliyat, hem Sünnî hem de Şiî kaynaklarda çokça bulunmaktadır. Şiî âlimler tarafından da itiraf edilen bu hakikat, kendi tefsir kaynaklarında daha az İsrâilî rivayetin bulunduğu iddiasıyla geçiştirilmeye çalışılmaktadır. Yanı sıra Şiî âlimler, Râşid Halifeler ile Emevî sultanlarının tutumlarının İsrâiliyat’ın İslâm kültürüne geçmesinde belirleyici olduğunu belirtmekte ve Ehl-i sünneti İsrâiliyat’a açılan kapı olarak görmektedirler.

Ürün Adı: Şia Tefsirinde İsrailiyat
Ürün Kodu: 9786257672016
Yazar: Hüseyin Zamur
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 363
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...