'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Sahihayn'da Mecaz

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Hz. Peygamber’e (s.a.s.) ilâhî mesajları insanlara açıklama/beyan sorumluluğu verilmiştir. Bu saikle Resûlullah, bu görevi yerine getirirken manayı daha etkili bir şekilde ifade etmek amacıyla beyanın çeşitli vasıtalarını kullanmıştır. Bu kullanım Hz. Peygamber’in üslubunda teşbih, mecaz ve kinaye gibi ifade güzellikleri ile beliğ bir ifade manzumesi oluşturmuştur. Edebî bir bakış açısı ile incelendiğinde hadis-i şeriflerde, beyanın her alanında onun (s.a.s.) yüksek belâgatinin kendine has kokusunu hissettiren anlatımlar görülmektedir. Özellikle istiare ve mecazın hemen hemen her dalında çok güzel örnekler sunan Hz. Peygamber, dil açısından incelenmesi gereken yüksek bir edebi kişilik ortaya koymuştur.

Bu çalışmada Hz. Peygamber’in yukarıdaki edebî özellikleri haiz ifadelerinde yer alan mecazî anlatım teknikleri Buhari ve Müslim’de yer alan hadisler çerçevesinde incelenmiştir. Ülkemizde Hz. Peygamber’in edebî yönünü ele alan eserlerin az sayıda olduğu göz önüne alındığında çalışma interdisipliner hadis araştırmaları alanına katkı sağlayacaktır.

Ürün Adı: Sahihayn'da Mecaz
Ürün Kodu: 9786257672078
Yazar: Duran Ekizer
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 480
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...