'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Sahabe Döneminde Siyaset

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Müslümanlar tarih boyunca Kur’ân’a, Sünnet’e, Ehl-i beyt ailesine ve sahâbe-i kirâma; sevgi, saygı, itibar göstermişler ve onları kendileri için öncü, rehber, lider ve model olarak kabul etmişlerdir. Bununla birlikte İslâm’ın nüzul ve tekemmül devrinde büyük emekleri bulunan sahâbe nesli arasında ilerleyen yıllarda birtakım olumsuz olaylar yaşanmıştır. İslâm tarihinde siyasî tartışmalar sahâbe döneminde başlamış olup bu dönem, Hz. Peygamber’den (s.a.s.) sonra önemli hadiselere sahne olmuştur. Sahâbe devrinde meydana gelen siyasî hadiseler neticesinde ümmet içerisinde siyasî tartışmalar artmış, yeni konular ve yeni tartışma alanları ortaya çıkmıştır. Bunun neticesinde Müslüman âlimler ve halk arasında muhtelif ayrımlar, ihtilaflar ve gruplaşmalar baş göstermiştir. Bu eser, mutedil ve muktesid doktrinin teorisyenlerinin sahâbe konusu üzerinden geliştirdikleri siyasî görüşlerini, onların etkisiyle meydana gelen kelâmî tartışma konularını ele almaktadır. Böylece, günümüzde gittikçe artan sahâbe ve sahâbe dönemi olaylarını, siyasî ve ideolojik eksende okumaya yönelik teşebbüsleri de dikkate alarak konuyu yeniden kelâmî boyuta taşıma gayreti göstermektedir.

Ürün Adı: Sahabe Döneminde Siyaset
Ürün Kodu: 9786257069717
Yazar: Mehmet Salih Gecit
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 240
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...