'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

İstanbulun Fethi ve Ayasofya

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu kitapta sırasıyla birinci bölümde İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından Fethi, ikinci bölümde yapıldığı ilk günden günümüze Ayasofya ile ilgili kronolojik bilgiler, üçüncü bölümde de İstanbul’un diğer şaheser yapıtları ile ilgili özet bilgiler bulabileceksiniz. Dünya Tarihinin en önemli mimari yapılarından biri olan Ayasofya, (İslâm öncesi) Bizans İmparatorluğu döneminde yaptırılmıştır. Aynı yerde tam üç kez inşa edilen Ayasofya, 537 yılında İmparator 1. Justinianus'un himayesinde inşası tamamlanarak Tanrı'ya ithaf edilmiştir. Mimari olarak büyüklüğü ve atfedilen kıymetiyle tanınan Ayasofya, her dâim Hristiyan dünyası önemli konumunu muhafaza etmiştir. 1453’te Fatih Sultan Mehmet Han'ın Peygamber Efendimizin kutlu müjdesine nail olmak için bu şehri fethinden sonra "Konstantinopolis", artık bir İslâm şehri haline gelmiştir. Zorlu bir kuşatma sonrası İslâm'la şereflenen şehir, " İstanbul" adını alarak Türk milletinin mülkü olmuştur. Osmanlı Padişahlarının kıymetli katkılarıyla korunan ve tahkim edilen Ayasofya, fethin ve İslâm’ın sembolü olarak minarelerle donatılmış, daima büyük bir hürmetle ta’zim edilmiştir. Cumhuriyet döneminde uzun bir süre müze olarak hizmet veren Ayasofya, son olarak Danıştay tarafından alınan karar gereği ve 10 Temmuz 2020 Tarihli Kararname uyarınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar Cami olarak Müslümanların hizmetine açılmıştır.

Ürün Adı: İstanbulun Fethi ve Ayasofya
Ürün Kodu: 9786257873352
Yazar: Kolektıf
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 112
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...