'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

İnsanın Tarihsel Sürecinde Yaşlılık ve Yetişkin Eğitimi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Yaşlanma bir insan hayatında doğal bir süreç iken, bu sürece iyi adapte olamayan yaşlı insanlar pek çok güçlükler ve üzüntüler yaşamaktadırlar. Yaşlılığın, yaşlanan birey açısından kazanımları veya kayıpları yanında, toplumların yaşlığa yaklaşımı ve bu yaşlılığın beraberinde getirdiği ekonomik, sosyal psikolojik etkiler nelerdir sorusu günümüz dünyasında pek çok alanın çalışma konusu olmuştur. Bu çalışmada, yaşlılığın tarihsel sürecinde tüm bu konular ele alınmaya çalışılmış ve bir derleme yapılmıştır. İnsan hakkında bilgi sahibi olabildiğimiz tarihin en eski zamanlarından bugüne yaşlıların sosyal statüsü, yaşam süresi, sosyal ve ekonomik hakları ve değerlilikleri hakkında tarihi kaynaklar ve arkeolojik bulguların bize anlattıkları üzerinde durulmuş ve geçmişten günümüze yaşlılık olgusunun geçirdiği evreler ve değişimler, medeniyetler, coğrafyalar ve kültürlerin yaşlılık ile olan ilişkileri ve bu ilişkilerin tarihsel sürecine bir bakış açısı getirilmeye çalışılmıştır. Yaşlılık olgusu ve yetişkin eğitimi birbirinin içine geçmiş iki konu alanıdır. Hayat Boyu öğrenme kavramı kapsamında yetişkinlerin eğitimi ve yaşlılık birlikte ele alınması gereken olgulardır. Hayat Boyu öğrenmenin gerçekleşmesi yetişkinler eğitimi ile mümkün olabilirken, belli bir yaş almış ve giderek yaşlanan yetişkin bireylerin toplum içinde tecrit edilmemeleri ve kendilerini gerçekleştirme olanaklarını kullanabilmeleri gereklidir. Bu bağlamda yaşlılık konusu tarihsel sürecinde ele alınırken yetişkin eğitimi ile beraber değerlendirilmiş ve eski ve yeni toplum yaşantıları içinde geçirdileri evreler ve bugüne yansımaları değerlendirilmiştir.

Ürün Adı: İnsanın Tarihsel Sürecinde Yaşlılık ve Yetişkin Eğitimi
Ürün Kodu: 9786256489554
Yazar: Deniz Yalçınkaya
Basım Yılı: 2023
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 98
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...