'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Einstein’ın Görelilik Kuramı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Einstein Ne dedi?

İnsanoğlu du¨şu¨nmeye başlayınca kendi kendine sormaya başladı: “İnsan neden var?”, “Gu¨neş neden doğuyor, neden batıyor?”, “Yıldızlar nereden geldi?”, “Du¨nya nasıl oluştu?”, “Evren nedir?” vb. Bu soruları istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Bu soruların yanıtları inanç kurumlarınca (dinler) verilmeye çalışıldı. Ama insanoğlunun merakı tatmin olmadı. Hristiyanların, Du¨nya’nın yaşını ancak beş bin yıl olarak hesaplaması insan aklını durduramadı. Gözlemlerle uyuşan daha mantıklı yanıtlar aramayı su¨rdu¨rdu¨. Antik Çağ’da çıplak gözle başlayan yıldız gözlemleri evren hakkında değerli bilgiler ortaya koydu. Sonra teleskoplar, radyo teleskopları çıktı ortaya. Şimdi binlerce ışık yılı (ışığın bir yılda aldığı yol) ötesindeki gökadalardan gelen sinyalleri algılayabilen gelişkin tekniklere erişildi. Bu¨tu¨n bu çabalar evrenin ne olduğunu anlamak içindir. Bugu¨n geçerli olan teori, evrenin Big Bang denilen bu¨yu¨k patlama ile oluştuğunu kabul eden teoridir. Gözlemler, evrenin su¨rekli yayıldığını ortaya koyuyor. Bu yayılmanın bir patlama sonucu olduğu varsayılıyor. Ama bu varsayımı ispatlamak çok zor. O kadar uzaklığı laboratuar ortamında yaratamazsınız, ışık hızına kolay erişemezsiniz. Ama insanoğlunun bitmez merakı, bilme isteği devam edecektir. Yakın ya da çok çok uzak bir gelecekte evrenin ne olduğunu anlayacaktır.

Bu kitap, tam yu¨zyıl önce evren konusundaki algılarımızı tu¨mu¨yle değiştiren ve fizikte yu¨zyılın en bu¨yu¨k buluşu sayılan Albert Einstein’ın Görelilik Kuramı’nı herkesin anlayacağı bir u¨slupla anlatıyor.

Evren Modelleri
Özel Göreliligin Doğuşu
Uzay ve Zaman
Uzaklık (metrik)
Newton Hareket Yasaları
Galilei Yasası
Eylemsizlik - inertal frames
Eylemsizlik Yasaları
Eylemlilik Yasaları
Özel görelilik
Görelilik Nedir?
Maxwell Newton’a Karşı
Michelson ve Morley
Matematiksel Temeller
Lorentz Dönu¨şu¨mu¨
Dahiler Başkadır!
Uzayzaman
Işık Konisi
Eşanlılık
Nedensellik!
Eşanlılaştırma
Zaman Uzaması
Lorentz Bu¨zu¨lmesi
Eylemsiz Sistemler
Ikizler Çatışkısı
Ku¨tle ve Enerji
Eşdeğişim
Genel görelilik
Evrensellik! .
Bu¨yu¨k Du¨şu¨nceler
Eğri Uzay
Eşdeğerlik İlkesi


Ürün Adı: Einstein’ın Görelilik Kuramı
Ürün Kodu: 9786059129619
Yazar: Timur Karaçay
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 112
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...