'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Bebek ve Çocuk Kıyafet Seçimi: Nelere Dikkat Etmeli ?

Tarih: 24.03.2024 18:17
Bebek ve Çocuk Kıyafet Seçimi: Nelere Dikkat Etmeli ?

Kıyafet Seçimi: Nelere Dikkat Etmeli

 

Anne-babalar, akrabaları ve arkadaşları en çok bebek giyim bedenlerinin seçimini merak ediyorlar. Bu nedenle, bir çocuk için kıyafet gereksinimleri listesini daha iyi anlamak için küçük bir rehber sağlamak mantıklıdır.

 

 • Kıyafet seçimi, bir bebeğin beklendiği mevsime bağlıdır. Bu açıktır, ancak birçok ebeveyn, Kasım ayında beklenen yeni doğmuş bir kızın bu süper sevimli hafif elbiseyi neredeyse hiç giymeyeceğini unutur.
 • Onesies ve bodybuits , doğduğu zamana rağmen yeni doğanlar için en sık ihtiyaç duyulan ve değiştirilen kıyafetlerdir.
 • Çocuklar için 0-3 beden en çok kullanılmayan beden. Çoğu zaman, ebeveynler, arkadaşlar ve akrabalar, en küçük çocuk giyim bedenlerinden satın alma ve sunma eğilimindedir. Ancak yeni doğmuş bir bebek çok hızlı büyür, bu nedenle dolapta çok sayıda kıyafet kalır.
 • Çocuk Giyim Boyutları ve Tercih Edilen Özellikler

   

  Bebekler için kıyafet ararken, bir mevsime, temel bakıma, ebeveynler için rahatlığa ve bir çocuk için rahatlığa dayanan çeşitli öneriler ve ipuçları vardır. Çocuk kıyafetlerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ana kontrol noktalarına göz atın.

  Yenidoğan Giysileri

  Yeni doğanlar için kıyafetleri düşünen ebeveynler, çok hızlı büyüdüklerini hatırlamalıdır. Ayda iki kilo, bazen daha da fazla kazanılabilir. Bu nedenle, çok sayıda yeni doğan ve 0-3 ürün satın almak para kaybı olabilir. Öte yandan, ilk aylarda bebeğinizin kıyafetlerini oldukça sık değiştirmeniz gerekecektir: günde beş ila on iki kez. Peki, bebek kıyafetleri yeni doğanlar için nasıl çalışır? Bodysuits ve onesies gibi en sık ihtiyaç duyulan ürünleri bol miktarda satın almak önemlidir. Tulum gibi kıyafetler, örneğin birkaç parça miktarında sıcak tulumlar.

  Şunlara özellikle dikkat edilmelidir:

   

  • Kumaşların ve dikişlerin kalitesi. İkincisi daha da önemlidir. Herhangi bir sert dikiş, yeni doğmuş bir bebeğin yumuşak cildini tahriş edebilir.
  • Boyun bölgesinin çocuğunuzu daha az rahatsızlıkla giydirecek kadar geniş olduğundan emin olun.
  • Çıtçıtlı ve güvenli fermuarlı kıyafetler seçin. Çocuğunuzu saat 3'te değiştirmeniz gerektiğinde bu kullanışlı olacaktır.
  • Boyut, çocuğunuzun gerçek ölçümlerine uymalıdır. 3 aylık bebek kıyafetleri yeni doğanlar için uygun değildir. Bir uyku tulumu çok büyükse, arkaya doğru yuvarlanarak çocuğunuzun rahat uyumasını engelleyebilir.
  • Genel olarak, yeni doğanlar için kıyafet seçiminde temel kural basitliktir. Aksesuarlar sadece gereksiz değil aynı zamanda tehlikelidir.

  3 ila 18 Aylık Bebekler için Kıyafetler

  Bu önemli bir dönem. Belirli bir çocuk için gerekli olan tüm olası kıyafetleri tahmin etmek oldukça zordur. Her beden için kaç bebek kıyafetine ihtiyacım var? Bu SSS'lerden biridir.

  Üç aya kadar bebeğiniz ağırlıklı olarak uykuda olacaktır. Bu nedenle, yalnızca sık sık değiştirilecek temel kıyafetlere ve tulumlara ihtiyacınız olacaktır. Diğer giysilerin sayısı öncelikle ebeveynler için rahatlık sağlamalıdır. Çamaşır yıkamaktan nefret ediyorsanız, daha fazla kıyafet alın ve haftada bir bu sürecin tadını çıkarın.

  Üç aylık olduktan sonra bebeğiniz kendi vücudu da dahil olmak üzere etrafındaki dünyayı öğrenmeye başlayacaktır. Kıyafet seçiminin ana prensibi, hareketlerin rahatlığı ve engellenmemesi üzerine kurulmalıdır. Ellerin yanı sıra ayaklar ve bacaklar da serbest kalsın. Aksesuarlara ve küçük öğelere izin verilmemelidir. Hatta bir bebek onları emip yutabilir.

  Bodysuit'ler ve çeşitli tulumlar bu yaş için hala en iyi seçeneklerdir. Bu kıyafetleri ilk aylardaki kadar sık ​​değiştirmeyeceğiniz için miktar daha az olabilir.

  Altı aydan itibaren bebeğinizin büyümesi o kadar hızlı olmayacaktır. Böylelikle bebek bedenlerinde her hafta değişiklik olmayacaktır. Bebeğiniz ilk yılın ikinci yarısında oturmayı ve emeklemeyi öğrenecektir. Etrafta pek çok konu bebeğinizin ilgisini çekecek ve hareket etmesi için motive edecektir. Giysiler çok fazla kirlenecektir, özellikle çocuğunuzu yetişkinlerin yemekleriyle tanıştırmaya başladıktan sonra. Tüm sebzeler, meyveler ve meyveler doğal kumaşlardan zorlukla temizlenebilir. Bu nedenle, kalite, giysilerin çok sayıda çamaşır yıkama ve ütülemeye dayanmasını sağlamalıdır. Giysilerin giyilemez hale gelmesine hazır olun, bu nedenle, altı aylıktan itibaren pahalı tasarımcı günlük kıyafetlerini seçmek para kaybı olabilir.

  12 Aylık Bebek Giysileri Önerileri

  İlk doğum gününü kutladıktan sonra, çocuğunuz muhtemelen yürümeyi öğrenecektir. Kumaşların kalitesine dikkat edin. Çok sayıda düşmeye dayanacak ve çocuğunuzun cildini yaralanmalardan koruyacak kadar güçlü olmalıdır. Tekstil listesine denim ve güçlü pamuklu kumaşları koymanın zamanı gelmiş olabilir.  Bu yaşta çocuğunuz fermuarların, düğmelerin ve diğer bağlantıların ne kadar güvenilir olduğunu kontrol edecektir. Yeterince güvenli olduklarından emin olun.

  Bebek Giysileri Boyutlandırması: Bebeklerde Fark Var mı?

  18 aydan sonra her çocuk kendine özgü bir şekilde gelişiyor ve davranıyor. Bazıları etraftaki her şeyi korkmadan aktif olarak keşfediyor. Diğerleri daha dikkatli ve kitapları ve diğer oyuncakları sever. Ayrıca, yeni yürümeye başlayan çocukların boyları ve ağırlıkları önemli ölçüde farklıdır. Yürümeye başlayan çocuk bedenleri nasıl doğru seçilir? Aşağıda ebeveynlerin sunduğu birkaç öneriyi bulun:

  .

  • Unutmayın, farklı markaların çocuk giyim ölçüleri de farklıdır. Çoğunlukla, belirli bir markanın her yaş için, çizelgelerdeki ve etiketlerdeki göstergelerden daha küçük veya daha büyük kıyafetleri vardır.
  • İki yıl sonra bile, bazı çocukların hala süper sevimli yanakları ve tombul bacakları var. Çocuğunuzun rahat hareket etmesini engellememek için tombul bebekler için mevcut kıyafet seçimlerine bakın. Hareket etmek için ne kadar motive olursa, aktif çocuğunuz o kadar hızlı büyür.
  • Yırtık veya bozulmuş bir kıyafeti atmaya her zaman hazır olun. Yeni yürümeye başlayan çocuklar bazen aşırı aktiftir, bu nedenle en önemlisi onları güvende ve yaralanmadan tutmaktır.
  • Bebekleriniz yaşına göre daha gelişmiş bir vücuda sahip ise daha büyük kıyafetler almayı tercih edin , kendi yaşına uygun kıyafetler muhtemelen olmayacaktır.
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...