'Sepette İndirim' Kampanyası İçin Alışverişe Hemen Başla!
300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Ağa Kapısından Şeyhülislamlığa İstanbul Müftülüğü

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu kitap, Şeyhülislamlığın tarihi mirası olmasının yanı sıra mekân ve arşiv gibi kültürel mirasın üzerinde bugün hizmetlerini sürdüren İstanbul Müftülüğü ’nün tarihini konu edinmektedir. Şeyhülislamlık makamından yola çıkılarak Cumhuriyet tarihine ve nihayetinde Müftülüğe dönüşümünün seyrini kapsayan bu çalışmanın dayanak noktaları, Şer’iyye Sicilleri ve Meşihat arşivi, kataloglar ve İstanbul Müftülüğü kütüphanesinde yer alan eserler, Diyanet İşleri Başkanlığı özlük dosyaları, gazete, mecmua ve dergi taramalarıdır. Kitap altı bölümden oluşmaktadır: 1. Bölüm: Ağa Kapısından Şeyhülislamlığa 2. Bölüm: İstanbul Müftülüğü 3. Bölüm: Arşiv (Şer’iyye Sicilleri ve Meşihat Arşivi) 4. Bölüm: Restorasyon Ünitesi ve Mahzenler 5. Bölüm: İstanbul Müftülüğü Kütüphanesi 6. Bölüm: Basın Taramaları, Lügatçe, Bibliyografya

Ürün Adı: Ağa Kapısından Şeyhülislamlığa İstanbul Müftülüğü
Ürün Kodu: 9786057580511
Yazar: Ayhan Işık
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Ciltli
Sayfa Sayısı: 379
Kağıt Cinsi:
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 09.00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve kargo firmasına bağlı olarak ortalama 1-3 iş günü teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 09.00`dan sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...